درباره ما

ایده تأسیس مؤسسه ای جهت جذب مشارکت خیرین در راستای تقویت استاندارد وپژوهشهای صنعتی ایران به اولین نشست در پژوهشگاه استاندارد با حضور فعالان صنعتی و خیرین صاحب نام کشور، که در تاریخ 97.09.10 در کرج برگزار شد، بر می گردد.
پس از این گردهمایی 16 نفر از خیرین و خبرگان حوزه صنعت و دانشگاه با تشکیل هیأت مؤسس زیر تشکیل شد.

خانم
– فوژان صباحی
و آقایان
– محسن اخوان
– محمدعلی اخوان بهابادی
– رحیم بهمنی جلیلیان (هومن زنگنه)
– حسین تنهایی
– فرهاد رستمیان
– رضا رضایی
– سید حجت شفایی
– مرتضی سلطانی
– سیدعلی ضیایی
– محمد عطاردیان
– شاهین فاطمی
– بهروز فروتن
– محمود کمره‌ای
– سومبات هاکوپیان

در نشست مورخ 97.11.13 اولین سنگ بنای «بنیاد حامیان استاندارد ایران» را با تشکیل هیات امنا و انتخاب هیات مدیره بنا نهادند.
هیأت مدیره بلافاصله پس از تشکیل اولیه، تلاش های خود را برای ثبت حقوقی و استقرار فیزیکی بنیاد آغاز نمود. در همین راستا، اولین جلسه هیأت مدیره مورخ 98.04.19 در دفتر ریاست سازمان ملی استاندارد تشکیل شد.
با استمرار فعالیت های هیأت مدیره، «بنیاد حامیان استاندارد ایران» در سامانه ی سازمانهای مردم نهاد وزارت کشور ثبت شد. دفتر مرکزی بنیاد نیز در تاریخ 99.02.30 توسط جناب آقای دکتر کیهانی ،عضو محترم هیات مدیره در اختیار بنیاد قرار گرفت. همچنین در ساختمان سازمان ملی استاندارد واقع در تهران نیز دفترکاری برای استقرار بنیاد تخصیص یافت.
تشکیل هر مؤسسه ای بر پایه تعریف و تعیین اهداف و اجرایی کردن آن صورت می گیرد. اهداف این بنیاد در ماده 8 اساسنامه عنوان شده است. اساسنامه بنیاد، به عنوان اصلیترین و مهمترین سند فعالیت بنیاد، که در جلسه هیات امنا مورخ 98.04.12 تنظیم شد، نقشی اساسی و تعیین کننده در تنظیم روابط درونی و فعالیت ارکان و تشکیلات بنیاد دارد. اهداف بنیاد را می‏توان در چهار بخش زیر دسته بندی کرد:

 1. بخش جذب کمک های مردمی
 2. بخش ترویج فرهنگ یاریگری
 3. بخش ارتباط با خیرین، صنایع وسازمان ملی استاندارد
 4. بخش سیاست گذاری چگونگی صرف منابع

بنیاد حامیان استاندارد ایران بر آن است تا با توکل و تکیه بر عنایت خداوند متعال و تلاش برای افزایش مشارکت همگانی و مردمی در اقدامات یاریگرانه، هدایای خیرین سخاوتمند و کمک های فردی و سازمانی را از بخش های مختلف جامعه جذب و در مسیر بهبود کیفیت صنایع ایران و مرغوبیت تولیدات و کالاهای ایرانی هدایت کند و نیت خیرین و فعالان صنعتی را به دقیق ترین شکل و شیوه ممکن برآورده سازد. درهمه جوامع پیشرفته سرمایه گذاری در حوزه ی استاندارد وپژوهشهای صنعتی، پایدارترین شیوه برای رفع مشکلات، اصولی ترین روش برای ارتقای سطح زندگی و اشتغال، و تأثیرگذارترین راه برای اعتلای فرهنگ عمومی و علمی تلقی می شود.
ما اعتقاد راسخ داریم که مسیر سربلندی مستمر کشور عزیزمان ایران از طریق مشارکت همگانی در این حوزه و موضوع استاندارد، پایدارتر و بنیادی تر محقق می شود.
هیأت مدیره و هیأت امنا بنیاد با شناخت عمیق از استاندارد کشور، منطقه و جهان، ساختاری پویا و کم هزینه ایجاد کرده است تا دسترسی به اهداف تعیین شده در اساسنامه را تسهیل نماید. از جمله مهم ترین محورهای فعالیت بنیاد حامیان استاندارد ایران عبارتند از:

 1. برنامه ریزی دقیق و هدفمند جهت تأمین نیت خیرین
 2. تبیین دقیق ابعاد اهداف و اولویت بندی آن ها
 3. تدوین راهکارهای مناسب برای تحقق اهداف
 4. گفتمان سازی برای هدایت سرمایه گذاری ها به سمت ارتقا استاندارد و کیفیت کالاهای تولیدی
 5. شبکه سازی و ارتباط با لایه های مختلف اجتماع
 6. مشارکت دهی خیرین در نقاط کانونی فعالیت اثرگذار در حوزه استاندارد
 7. تشکیل شبکه بنیادها در استانها و توزیع فعالیت ها برای گسترش و تقویت استاندارد
 8. بسترسازی برای حل مشکلات کشور و ارتقای امکانات از طریق ارتقا و تقویت استاندارد

خوش آمدید

ورود به بخش مدیریت

رمزعبور خود را بازیابی کنید

لطفا آدرس ایمیل یا نام کاربری خود را برای بازگردانی رمز عبور وارد کنید